Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, dişlerinin renginden memnun olmayan kişilere önerilen kozmetik bir çözümdür. Çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş dişleri beyazlatmak veya kişiye özel diş rengini birkaç ton açmak için kullanılan bir oksijenasyon yöntemidir.

Dişlerin doğal renkleri yıllarla, dış etkenlerle koyulaşır. Muayenehanede veya evde yapılabilen diş beyazlatma işlemi ile dişler 2-10 ton açılarak tatmin edici bir beyazlama ve güzel bir gülüş elde edilir. Bleaching işlemi mutlaka profesyonel kontrol altında uygulanmalıdır.

Beyazlatma işlemi iki şekilde uygulanır.

1. Ofis Power Bleaching

Ofis ortamında yaklaşık 1 saat içinde hekimin beyazlatıcı jeli ve bu jeli aktive eden ışık kaynağını uygulaması ile gerçekleştirilir.

Uygulama Sırasında:

• Diş etleriniz özel bir bariyer maddesi ile korunur.

• Beyazlatma jeli dişlerinize sürülür ve siz arkanıza yaslanıp dilediğiniz TV, DVD, CD’yi dinlerken ışık kaynağı aktive edilir.

• 15’şer dakikalık 3 devrede verilen LED ışığı ile 1 saat içinde beyazlatma işleminiz tamamlanmış olur.

2. Evde Beyazlatma

Ağızdan alınan ölçüye göre ağız için özel plak hazırlanır. Hekim tarafından hastaya verilen özel jeli hasta belli periyotlarla kendisi uygular. Kullanım esnasında olabildiğince renklendirici ajanlardan (çay,kahve,sigara, şarap, tıbbi gargaralar vb) uzak durulmalıdır.

DİŞLERİM NE KADAR BEYAZLAŞACAK?

Dişlerin beyazlaşmaları öncelikle başlangıç renkleri ile ilgilidir. Sarı tonu dişler kolaylıkla 6-8 ton beyazlayabilirken, yeşil-gri tonundaki dişlerin beyazlaması daha zor olmaktadır. Kısacası beyazlama miktarı kişiden kişiye değişmekle birlikte hekiminiz ilk seansta dişlerinizin ne kadar beyazlayabileceği hakkında yaklaşık bir bilgi verecektir.

KURON, DOLGU VE BONDİNGLERİ NASIL ETKİLER?

Power Bleaching Sistemi kuron, dolgu ve bonding’lerde olan lekeleri çıkarmakta çok başarılı olmuştur. Bununla beraber herhangi bir beyazlatma sistemi kuron, dolgu ve bondinglerin rengini ağartamaz. Diş Hekiminiz dişlerinizi muayene ederek alınabilecek neticeleri size açıklayacaktır.

NE KADAR DAYANIR?

Power bleaching Sistemi ile alınan netice uzun sürelidir (2-3yıl). Bu süre size de bağlıdır. Aşırı sigara içimi, aşırı çay-kahve-kola gibi renkli gıda alışkanlıklarınız bu süreyi etkiler.

GÜVENLİ Mİ?

Diş hekimi kontrolünde yapılan beyazlatma uygulamalarının dişlerinizin sağlığına herhangi bir zararı yoktur. Ancak piyasada satılan diş beyazlatma ürünlerini kullanmadan önce mutlaka bu konuda tecrübe sahibi bir diş hekimine başvurmanızı öneririz

Sayfa Dilini Çevir »
Sohbeti Başlat
Yardıma mı ihtiyacın var?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?